Atrakcje

Rynek w Kościerzynie

Adres:

ul. Kościelna 5
83-400 Kościerzyna

tel. :
Godziny otwarcia:
Wstęp: bezpłatny
Parking: bezpłatny
Nocleg: w okolicy

Podwalinę pod zabudowę Rynku stanowi plan urbanistyczny miasta pochodzący z końca XIV w. Wyznaczony w średniowieczu układ ulic prowadzących do centralnego punktu miasta praktycznie nic się nie zmienił. Szczególnie interesującym traktem miasta, który łączy się
z południowo – zachodnią częścią rynku jest ul. Długa będąca kościerskim deptakiem.   Rynek i jego otoczenie sprawiają, że miasto ma swój niepowtarzalny, historyczny klimat. Podczas ciepłych wakacyjnych wieczorów za sprawą czynnych do późnych godzin kawiarenek, restauracji jak i letnich ogródków historyczny plac otoczony zwartą zabudową historycznych kamienic zaczyna tętnić życiem. To za sprawą licznie przybywających do miasta turystów. Wystarczy chwila zadumy i posłuchania rozmów dobiegających z ogródków, aby stwierdzić, że biesiadujący turyści pochodzą z różnych stron świata. Wśród języków świata melodyjnie unosi się gwara kaszubska – wszak jesteśmy w samym sercu Kaszub. Charakterystyczną grupą turystów odwiedzających chętnie miasto stanowią motocykliści, dla których Kościerzyna jest obowiązkowym punktem podczas podróży po regionie pomorskim.
W ciągu dnia obowiązkowo należy wstąpić do kamienicy przy ulicy Rynek 9, w której oprócz klimatycznej restauracji znajduje się Muzeum Ziemi Kościerskiej.


wróć

Zaplanuj Wyjazd

Start

Ulica

Miejscowość

Brak punktów

Cel

Ulica

Miejscowość

Adres: brak

Zamknij Zapisz lokację