Atrakcje

Ołtarz Papieski w Sierakowicach

Adres:

Park im. Jana Pawła II
Sierakowice

tel. :
Godziny otwarcia:
Wstęp: bezpłatny
Parking: bezpłatny
Nocleg: w okolicy

W sierakowickim parku imienia Jana Pawła II znajduje się ołtarz pochodzący ze Mszy Świętej odprawionej przez papieża Polaka w Pelplinie podczas pielgrzymki do ojczyzny w roku dnia
6 czerwca 1999. Stalowa konstrukcja wyglądem nawiązuje do sieci rybackiej, którą podtrzymują w powietrzu dwa ptaki. To sentymentalne miejsce skłania do zadumy i zastanowienia się życiem i światem zgodnie z nauczaniem papieża Jana Pawła II. Biegacze wyczynowi oraz miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni odwiedzić Sierakowice podczas popularnych biegów ulicznych „Wokół  Ołtarza Papieskiego”, które odbywają się w Dzień Papieski, który obchodzony co roku 16 października. Ołtarz znajduje się w bliskiej odległości od kościoła p.w. św. Marcina i w bliskiej odległości od ścisłego centrum miasta.
W otoczeniu tego symbolu papieskich wizyt w rodzinnym kraju utworzono piękny ogród rekreacyjny, który w przyszłości stanie się parkiem. W planach mieszkańców miasta jest pomnik upamiętniający postać Jana Pawła II, który miałby stanąć w tej okolicy.


wróć

Zaplanuj Wyjazd

Start

Ulica

Miejscowość

Brak punktów

Cel

Ulica

Miejscowość

Adres: brak

Zamknij Zapisz lokację